top of page

מיומנו של יועץ זוגיות...מלא טיפים על "לא מבין למה אני מוצלח אבל לבד"..."איך זה יכול להיות?'...מייד התשובה. 
אבל קודם, ס'תכלו שניה בתמונה המצחיקה ותגידו: "האם חברנו טועה במשהו? או...האם יש סיכוי שהסל שלו יתמלא?!". 
נכון שלא?
אז אין תופעה כזו בעולם, שמישהו פועל נכון ומדויק והתוצאה המבוקשת לא מגיעה. פשוט אין. 

33717442_10155706153076242_1573085356171

מי שלא היה בזוגיות משמעותית של לפחות כמה חודשים בשנתיים האחרונות....או היה רק בקשרים עם "ממש לא מתאימים לי" חייב לעצור רגע ולהפנים שמשהו דורש תיקון במה שהוא עושה. 
אוהב לאפות אבל כל העוגות יוצאות ממש מלוחות? אחי, משהו לא תקין במתכון של העוגה. זו עובדה. זוגיות זה בדיוק אותו דבר.
.
אגב, לתפיסתי ומנסיוני, זה דברים קטנים אבל מהותיים, שיכולים לשנות את כל התמונה. כמו שאפרט בהמשך. תחשבו על זה...
.
להלן רשימת טעויות נפוצות והתיקון שלהם. יש עוד מלא, ולכל אחד האוסף טעויות שלו...אבל זה רק להדגים את הנקודה ש"נדרשת חשיבה ותיקון קל". 
השתמשתי בגוף נקבה כי נשים מנהלות את העולם ואם הן יתקנו...הכל ישתנה יחסית מהר:


1. גברים לא מפחדים מנשים חזקות. רק מאגרסיביות. אסרטיביות מחויכת מספיקה גם לנהל צבא מלא בזכרים חוצפנים. אגרסיביות או אלימות מילולית מיותרות ומרחיקות גברים רציניים. 


2. "יקבל אותי כמו שאני" - רק אם את מושלמת. ואת לא...אף אחד לא...אל תשתני גרם(!)...אבל את ההתנהגות שלך...אפשר ולפעמים רצוי, להפוך בין לילה. שווה לנסות. 


3. הבה נדמיין שכינסנו את כל נשות ישראל לאולם ענק ונגיע להחלטות הבאות:


3.1 לא שוכבות עם נשואים. פרודים או כאלה שמתחילים בדייט, מייד לדבר על סקס.


3.2 לא בונות "חלון ראווה" (פרופיל) סקסי מדי. ש"ירויחו את זה" ולא "מראות הכל לכל אחד". קצת מקום לדמיון לא מזיק ואפילו בעיני הגברים...יותר סקסי...אחרת לא היו ממציאים את התחרה נכון?


3.3 אין דבר כזה "קודם נבחן את ההתאמה המינית ואז נתחיל לצאת". אלא אם כן בא לך רק סקס ולהתראות...זו גישה נצלנית של גברים מגעילים. לא לשתף פעולה!!


3.4 מחזירים את הג'נטלמן לאופנה. תתנהג כמו ג'ימס בונד או "נקסט". מצד שני...חוזרות להיות ליידי ונותנות להם לפנק אותנו. ומחייכות בתודה.


3.5 מבינות שאנחנו "שוות בטירוף" ולכן מי שלובשת מחשוף נדיב מדי לא יקשיבו למה שהיא אומרת (יש על זה מחקר מאלף ומצחיק ביוטיוב..חפשו). 


4. תקופה של מעל חצי שנה של אי-זוגיות זה כבר לא "חוסר מזל". זה משהו אחר. שאפשר לתקן...אגב, מזל גדול שאפשר לתקן, כי אחרת איך "נביא את המזל???"


5. מעתה אמרו "אני מתברכת (ולא סובלת) מעודף בררנות". רק תרימו את הרף למען השם...לא רק להגיד...ותדאגו להיות באמת(!) שוות למי שאתן מחפשות. זכרו - מלכה(!) ראויה למלך...נסיכה לנסיך ומשרתת למשרת...אז נא להתנהג בהתאם! 


6. מלאו את הכלי החינמי שלי "מפת הזוגיות שלי" או שבו תחשבו מה נקודות החוזק הזוגיות שלכן. 
כלומר "מה יצא לו אם יהיה איתך". די מהר תקבלו את פרופיל ה"אחד". זה מדהים שזה מבוסס בעיקר על זמן הפנאי שלנו. אבל גם הגיוני. 
כי אנחנו לא בוסית ועובד. או ההפך. 


7. חייבים ללמוד "תקשורת מתוקנת". בעיקר צורת ויכוח מרוסנת שלא תהפוך לריב. בהקשר הזה כדאי לתלות על המקרר את "המילים האסורות" של ד"ר ג'ודי כצמן Judy Katzman : 
"למה/איך, אתה, אף פעם/תמיד". יצא מזה דיבור מופלא שרק מבקש מהצד השני "ישמח/יהיה לי נעים אם...." וזהו. כיף גדול לא לריב. 
זה משאיר הרבה מקום לאהוב...:-)


8. עולים הטונים? מיד משתמשים ב"מה אתה צריך ממני עכשיו" (שלימד אותנו השחקן המופלא נתי רביץ Nathan Ravitz בתוכנית הטלויזיה שלי). מנסיון של אינסוף זוגות שלימדתי להשתמש בזה...זה כלי מופלא של ממש. 


9. זוכרים ש"זוגיות זה כמו סוכה". כלומר נראית כמו מבנה ארעי אבל צריך לקשט אותה כל יום ב"מתנות קטנות" והכרת תודה על הכל. הכל. 


10. זוכרים ש"זוגיות זה כמו גלגלים של כרכרה". אמנם הם מתגלגלים יחד, אבל בזכות הציר שמחבר אותם, הם לא "בורחים להתגלגל לבד" וגם לא "דורסים אחד את השני". אז אין "בילוי לחוד" בצורה מוגזמת ואין כפייה והשתלטות התנהגותית או חיצונית.


11. כולנו עברנו ילדות עם מטענים קשים. לא התכנסנו בזוגיות כדי לערוך "תחרות מסכנות" שמצדיקה אי התחשבות בצרכי השני. נהפוך הוא -


12. כל אחד עושה הכל למען אושרו של השני. הכל. לא עובד? תמיד אפשר לפרק. אבל בואו קודם ניתן מאה אחוז מאמץ...


13. חייבים להתגבר על הביישנות ולכוון מה נעים בסקס. ולגברים - מאהב אולטימטיבי זה בסיס לא בונוס. תשקיע או תוחלף!! 


14. יוזמה נשית היא מזמן מקובלת ואף מוערכת מאד. ראית מישהו מסקרן אך ביישן? תעשי את את הצעד הראשון.


15. זהרו מ"ריבוי יועצים" או מאנשים לא מקצועיים. כמו שהולכים לאורטופד עם יד כואבת ולא לסטייליסטית כך גם בזוגיות. ושימי לב שתמיד העצות זה לשלילי. "להעיף...להפרד מייד.. הוא לא שווה אותך..יש עוד אלף" ובסוף את נשארת לבד. אולי היה אפשר לתקן? הממממ....נק' למחשבה. 
16. בדור הזה כל אחד הוא "הממליץ על עצמו". מי שלא מאמין שמגיע לו להיות מאושר...תמיד יתחבר עם אנשים שיגרמו לו...להיות אומלל. כי "אושר זה תדר פנימי" כמו שמלמד "הקוסם הלבן" ממיאמי, אחי דרור משולם Dror Meshulam
.
הגעתם עד לכאן? שתפו לטובת הכלל. 
.
עכשיו דיברנו מספיק. 
הגיע הזמן לאהוב ממש חזק את אלה שמחייכים אליכם כל בוקר מהמראה...אתם עצמכם...
לנער כנפיים ממה שמעכב אותנו לחיות כמו שאנחנו חולמים...ולעוף...
קידה

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page