top of page

מיומנו של יועץ זוגיות...אהבתם את החלק הראשון, אז הנה חלק שני של "קלישאות על זוגיות"... רובם מכילים אמת קטנה אבל משפיעים עלינו הרבה...אז נראה לי שהגיע הזמן לעשות סדר בבלאגן, להגיד מה נכון ומה שטות ולהעלות נק' למחשבה על הדרך...
פוסט שני בנושא.
מוכנים? 
יאללה. יצאנו לדרך:

34752184_10155735395331242_1647805572235

1. בזוגיות "נאה דורש נאה מקיים..."
אמור להיות אבל לא קיים. האמת שזה די משעשע שכמעט כל דבר שאנחנו דורשים מאחרים, אנחנו מאד מתקשים לקיים בעצמנו. זה דומה ל"אי אפשר להחזיק את המקל בשני קצותיו" אבל אנחנו מחזיקים אותו בכיף. 
אנחנו דורשים שיסלחו לנו מייד ולא ינטרו טינה כי "מה כבר עשינו" אבל לאחרים..יש לנו מחשב-על עם זכרון של שני דורות אחורה איפה פגעו בנו...
אנחנו דורשים חופש החלטה מוחלט, אבל שישמעו בקולנו, לא אוהבים להשתנות אבל מיעצים לכולם מה לעשות וכו וכו. 
לפני 500 מאות שנים היה מדינאי גאון שכתב על זה ספר "הנסיך" וקראו לו ניקולו מקיאוולי. חפשו. מרתק.
.
2. "אין לי מזל במציאת זוגיות...כי אני לא מכירה מספיק אנשים..."
אם את לבד פחות משנתיים(!) - אולי זה נכון. יותר?! יש סיבה אחרת. כולנו מכירים אלפי(!) אנשים ומי שמעצב את דף הפייס שלו בהתאם לתחביבים שלו ונמנע משגיאות נפוצות (כתבתי על זה בהרחבה פעם) הופך את הפייס למכונת דייטים נפלאה ובחינם. גברים מחפשים בתזוג (וסקס...אבל לזה אתם לא צרכים אותי...) בכל מקום. בסופר. בתחנת דלק ואפילו בהלוויות (בקהל לא בארון). 
אז זה שטויות. 
שימי עליך מבט של "מי שיעבור את המבחנים שלי אני אהפוך אותו למלך" ותקבלי פונים רציניים בכל מקום. 
.
3. "אני בררנית מדי..." 
שטות גמורה שבדרך כלל מסתירה "אגרסיבית מדי" או פגם אחר בדייטים.. בעקרון אין דבר כזה "בררנית מדי" כי יש 3 מליארד גברים בעולם ואת צריכה רק אחד...אז ככל שיש יותר סימנים (רלונטיים!) יותר קל(!) למצוא את ה"אחד" ולא ההיפך.
.
4. "קשה להכיל אותי..."
אם אמרת...מאמינים לך. אבל זו בדיוק הסיבה למה אתה לבד...החיים קשים בקריירה, עם הילדים, לא קלים עם ההורים ורבים מאתנו מתמודדים עם זכרונות ילדות לא מדהימים...אז למה שנתחבר לגבר ש"קשה להכיל אותו"? זה כמו שלא נלך למסעדה ש"קשה לבלוע שם את האוכל"...פשוט.
.
5. "אני חכמ/ה מדי..."
משעשע. רק אם את מחפשת דביל...חה.
גברים חכמים נהנים מחברת נשים חכמות, עוצמתיות וקרייריסטיות דעתניות. לא מאמינים? תראו לי שרה בממשלה, עו"ד, אשת עסקים או מנכלית שנשואה לכלומניק...
.
6. "זה לא הגיוני שדווקא לי אין זוגיות..."
לא הגיוני כי את משווה את עצמך לאחרות שאת "יותר מוצלחת מהן". וזה כנראה נכון. לצערי זה בכלל לא קשור לזוגיות...שיש לה חוקים אחרים. 
זה לא מקרה שיש נשים בנות 44 עם 3 ילדים משלושה בעלים שונים ואחרות באותו גיל שטרם התחתנו בכלל. הכלל או המפתח במקרה הזה הוא "מה יש לך לתת" ופחות כמה אני מוצלחת ו"מה אני שואפת לקבל".
.
7. "מי שמשקיע...שוקע..."
נכון חלקית. כמו שלמדנו בפוסט הקודם הסוד זה לתת אבל לאדם המדויק לי. כמו שזה טפשי לנקות מכונית עם מברשת שיניים. אם בחרתי נכון אני מוערך על כל דבר ולא מזלזלים או הופכים אותי ל"מובן מאליו" בגלל "עודף נתינה". מצד שני, מי ש"בא לקבל ומחכה לראות מה יקבל ואז ישקול לתת" מזכיר את השאלה על מינוס ומינוס. וזה לא כפל אלא חיבור ולכן היחסים יכשלו. 
מצד שלישי לפעמים הסוד זה דווקא לפעמים להרפות ולצוף ולתת למחשבות חופש...ורק להרגיש מה נעים...להתפנק...לא רק בסקס. 
.
8. "ביצ'יות תופסות גברים שווים..."
יש גברים שחייבים שישלטו בהם ולא משנה כמה הם בוסים... בעבודה בבית הם פסיביים. אדישים. לא יוזמים...רוצה אחד כזה? אז תלמדי להיות ביצ'ית...חה
.
9. "צריך להחזיק גבר בביצים. תפסי אותו. תעשי לו ילד..."
קצת קשור לסעיף הקודם על איזה גבר את מחפשת. וגם קצת שייך לעבר הרחוק בו "אם היה לך ילד לא התגרשת". בדור הזה התפיסות האלה פשוט מיושנות ולא עובדות. 
.
10. "כל גבר גומר פעמיים בשבוע, כדאי שזה יהיה איתך..." 
סטטיסטית זה כנראה נכון. 
נק מעניינת למחשבה. גם בהיפוך...
.
11. "כל הגברים בוגדים/מנייאקים/נצלנים.."
סורי אבל זה מי שאת מושכת...
לפני לא הרבה זמן, 200 שנה נניח, גבר היה צריך לעבוד קשה מאד כדי לראות גוף נשי. בעיקר להוכיח שהוא ראוי. ראוי לאמון. וליחסים רציניים. 
אז, תשוקה היתה דבק נפלא ליחסים ולא העניין עצמו. אז מי שמשדרת סקסיות מוגזמת מושכת גברים שאין להם יכולת "להיות ראויים" כי הם לא שווים הרבה. הם, כמובן, יודעים את זה ולכן מחפשים רק נשים שמחפשות סקס בלבד או נראות(!) ככה. 
נק רצינית למחשבה. 
.
12. "כשיהיה לי ___ אהיה בזוגיות/מאושר..." 
אושר תלוי רק בי. בתדר פנימי שאינו תלוי כמעט בכלום. אולי תלוי ברמת האופטימיות ובידיעה ש"בעתיד יהיה לי יותר טוב". אושר זה רגש בלי קשר לשום דבר חיצוני כמו כסף, גובה, שיער, יופי, משקל וכו'. 
למשל, מי שלא נכנס לזוגיות ומרגיש לא ראוי כי הוא "לא מספיק עשיר" זה כאילו הכרזה שכל מה שיש לו לתת זה כסף. ושבלי זה הוא לא שווה הרבה. סופו שיעשה כסף וימצא את עצמו עם אישה שמחפשת רק כסף...וזה מעיד שהיא רוצה רק לקבל...והוא לא יהיה מאושר
.
13. "אם עכשיו טוב אז בטח תיכף יהיה רע..." 
פסימיות רוחנית מוכרת ודי מזכירה את "טוב מדי מלהיות אמת" (Too good to be true").
המפתח הרוחני להפטר מתחושות כאלה זה תחושת "מגיע לי טוב". וזה נכון שאור וצל מחוברים אבל אני בוחר במה להתמקד כמו שיש מלח על השולחן אבל אני(!) בוחר כמה לשים במרק.
.
14. "אמשוך אותו דרך מין ואחכ הוא יתאהב בי בזכות האופי שלי... "
קשקוש...למרות שמייד קופצים לזכרון זוגות ש"אצלם ככה זה התחיל". אל תאמינו. גבר הוא יצור שטוח רגשית ובניגוד לאישה אין לו אף חבר שהוא "אוהב אותו אך מקנא בו אך מפרגן לו אך חולק עליו אך ..." ולנשים יש יכולת כזו - בילדאין. 
בגלל שגבר הוא יצור של "מת מרעב או שבע", "חרמן אש או עייף קרוע בלי חשק" זה יצור של קצוות. כשהוא רואה אישה פעם ראשונה הוא מחליט אם זו "אישה להביא להורים" או "בילוי בלבד". אין שינוי מעמד וחבל על הזמן. "שמרנות מדודה" היא המפתח. 
.
15. "עשירים מאושרים. אני חייבת אחד מסודר..."
כמו בתמונה המצורפת...מליונר שמורח לק. 
זו אחת השטויות החזקות והשולטות בעולם הפנטזיות. 
נגיד ככה- אנחנו חושבים ככה כי כסף זה מה שחסר לנו בעינינו. "יש לי הכל חוץ מכסף". הסטטיסטיקות דווקא מוכיחות שככל שיש יותר כסף מדד האושר צונח. 
עוד משפט מפתח - התכונות שהופכות איש עסקים למוצלח הן ממש הפוכות(!) לזוגיות. 
האמת - מתחברים לדומה לי ככל האפשר ואם מצליחים בשכל ורגש למסד יחסים אוהבים לאורך זמן, מתובלים בעבודה ב"מה שאני אוהב" כסף יגיע. ובכמויות. בדור הזה כל אחד יכול להפך את מצבו הכלכלי. 
.
16. "היא יפה מדי בשבילי.."
יופי חיצוני הוא חשוב ביותר אבל רק ברמה של משיכה בסיסית. מעבר לזה נכנסים הרבה גורמים אחרים למשוואה. כמו טיפוח, הומור, יציבות ובטחון ובעיקר "מה אתה מרגיש על עצמך" וגם "מה אני עושה(..) עם הגוף"... וכו.
.
17. "לכל סיר יש מכסה..."
נכון רק אם אתה בלחץ. כלומר סיר לחץ. אנשים הם לא סירים. מצד שני אם המשפט מוליך אותי למצוא דומה לי ככל האפשר - משפט מעולה. זה פחות טוב אם ההישענות על המשפט הזה "מביאה אותי לחתוך כל קשר" לפני שבררתי עד הסוף מה הפוטנציאל בו...
.
18. "יש עוד הרבה דגים בים..."
קודם כל כדייג חובב - הדגים הולכים ומתמעטים בים. דבר שני בדרך כלל המשפט הזה נאמר כתירוץ ל"הבאה תהיה הרבה יותר טובה" במרדף אינסופי שמביא רווקים בני 50 להגיע אלי כש"פתאום" הבינו שתיכף יהיה מאוחר מדי...או נשים בנות 46 לחשוב ש"אני עוד אביא ילדים עם בעלי" ולא ממהרות להכנס להריון מתרומת זרע.
.
הגעתם עד לכאן? שתפו לטובת הכלל. לפעמים משפט קטן משנה חיים שלמים....
.
עכשיו דיברנו מספיק... 

הגיע הזמן לאהוב ממש חזק את אלה שמחייכים אליכם כל בוקר מהמראה...אתם עצמכם...

לנער כנפיים ממה שמעכב אותנו לחיות כמו שאנחנו חולמים...ולעוף...קידה
.
אתם זוכרים שאני זמין לכם גם ב"חיים האמיתיים" לעצה טובה, פתרון קושי זוגי או סיוע במציאת האהבה שמגיעה לכם? ...
חייגו - 054-8118400
.
www.asaf-yaari.com/love-wall

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page