top of page

מיומנו של יועץ זוגיות..."סדר פסח" של מחפשי הזוגיות. פנויים? רשומים לאתר היכרויות? אפילו ליותר מאחד?! יכול להיות שפספסתם משהו. 
נא לקרוא. להפיץ. אולי זה יעזור...
עשרה טיפים כנגד 10 מכות. 
אבל קודם שאלה: "אתם באמת(!) בשלים לאהבה? ליחסים רציניים? חולמים על היום שתביאו לסדר בנזוג "גאווה" חדש והדודות יפסיקו לצקצק מעל החרוסת? 
יש מצב שפספסתם את אתר ההיכרויות הגדול מכולם ועוד בחינם. פה. בפייסבוק. וגם האינסטוש. וגם מחוץ למסך (תתפלאו...יש דבר כזה...אנשים התרבו כבר לפני 2000 שנה..). 

29261180_10155550956646242_1513245161679

יש אנשים שמאמינים ש"באתרי היכרויות כולם מרוכזים בלהכיר" ולעומת זאת, בשאר הזמן כולם שוכחים שהם לבד. או לא "מחפשים". 
זו שטות כמובן. 
גברים למשל, סורקים את הסביבה בכל מקום(!) כל עוד הם ערים. בכל מדיה ובכל מקום. בסופר. בתחנת דלק. בתור לקולנוע. 
בכל מקום. ומה הם מחפשים? 
נכון. גם זה(..). אבל אלה שמחפשים רק "הנאות זמניות" לא מעניינים אותנו. 
כי גם באתרי היכרויות הם לא "רציניים" ונרשמים כדי לחפש רק סקס. באמת. 
אגב, מבחינים בהם למרות ההצגה של "מחפשי זוגיות" דרך ההתלהבות המוגזמת בהתחלה, תמונות בלי חולצה, העלאת נושא המין מייד בהתחלת הצ'ט וההיעלמויות ה"מוזרות" אחרי צ'ט מעורר תקווה. 
גם ככה הם לא רציניים. וטוב שהלכו. 
...הם בעצם מסתובבים עם פטיש ביד. וישברו לכן את הלב. זהירות...
אז מה עושים?


1. קודם כל מבינים שבכל אתר וגם אתם כרטיס הביקור שלכם. אתם עצמכם(!). עם מה שאתם מקרינים. איך שמתאפרות. איך שמדברים. 
איך שמתלבשים. 
אנחנו רוצים להיראות כמו "זה שיהיה מקסים לילדים שלה" או "זו שתלך ותחנך לי ילדים מקסימים" או "זו שיהיה גאווה להביא אותה לחג".


2. מעלים תמונות שמציגים אישיות מאוזנת. לא הכל מסיבות. ולא הכל טיולים. או טיוחים ללבד (קולולו מוקפת בגברים), או רק בעבודה, או רק בגדי ים (אלא אם אתה מציל) או רק בטבע.
קצת מכל דבר. מאוזן.


3. לזכור שגברים הם יצורים חזותיים. ומדמיינים את עצמם לידך בתמונות. אם לא נמצא שם האקס. שבגלל זה קוראים לו ככה. אקס שייך לעבר. 
זה בסדר שיש תמונות שלו במחשב שלכם. לא פה. 


4. לחייך. והרבה. ממש. מהלב.
כולם מכירים את המשפט ש"חיוך זה הקו העקום היחידי שמחבר שני אנשים". הומור זה סקסי. יותר משרירים או מחשופים. כי כולם רוצים בנזוג שכיף להיות איתו...נכון?


5. אחד המפתחות החשובים לחיים מאושרים הוא "שמרנות מדודה". אם כל היום אתה באופניים או גולש גלים או רץ מרתונים...קשה לדמיין אותך עוזר בבית או עושה מסאג' ברגליים בסוף היום עם תה ופטפוט אוהב.


6. ללכת לטיפול זה כבוד. ריספקט. ולהישען על אחרים זה מתכון להצלחה (גם נשיא ארה"ב מוקף יועצים מקצועיים)...רוצה לומר שאם חלפו מעל שלוש שנים מאז שהייתם בזוגיות רצינית של 5 חודשים ומעלה יש לכם בעיה. 
באמת. 
לפעמים יותר מאחת. 
סוג של תפיסה מעכבת ("כל הגברים קקות"..."גברים מפחדים מנשים חזקות"..."כל השוות תפוסות" ושאר שטויות במיץ) או מחסום נפשי רציני. 
או שיש לכם בעיה מינית אמיתית. או שאתם סובלים מחרדות. או התפרצויות זעם הורסות יחסים. או אנוכיים מדי. או לא מבינים מה חשוב בחיים. או...
בואו ליעוץ. תוך חודשיים זה אמור להשתפר פלאים. לא קרה? תחליפו יועץ.


7. בתחום שלי, כלומר יעוץ לזוגיות מאושרת, אין מקום ל"מזל" או "גורל". זה לא טוטו או רולטה. אין מקריות ואין באמת דבר כזה "חוסר מזל" או "גורל נאחס". לתפיסתי אנחנו אחראים על הכל וגורלנו בידינו. גם הקלקול...וגם התיקון. לעבודה!!


8. עוד מפתח קסם - "רק אני אחראי על האושר שלי". למשל, אם אני ממורמר וציני שום אדם חיצוני לא יתקן את זה. רק אני.
מי שלא טוב לו בתוך(!) עצמו (לא להתבלבל עם "עם עצמו") לא בשל לזוגיות. חד וחלק.


9. חיבור דומים. הבנזוג שלי לא "משלים אותי" כי הוא גם מחפש מישהי "כמוהו" שיהיה לו כיף איתה. לא תשחק איתו פאזל או "מצא את ההבדלים". אם את לא בר רפאלי לא ישב מולך בראד פיט. וכו.


10. תתעלמו מכל הכללים ותקשיבו ללב. ולאינטואיציה. לפעמים הבלתי אפשרי הוא לגמרי אפשרי.
אוהב אתכם הרבה.

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page