top of page

"תובנות זוגיות" מטיפולי השבוע...על חוסר אושר ודיכאון קל שהרבה סובלים ממנו בדור הזה...נקודה למחשבה - "בגלל שחושך זה "אין אור"...

לא אכפת לי לשבת בחושך מוחלט(!) אם יש מצית בידי(!).

 

זו בדיוק השיטה להחליף יאוש בתקווה, לבד בזוגיות, מחלה בבריאות..." (מתוך ההרצאה שלי על הקשר בין כסף-אהבה-וזוגיות)....רבים שאני פוגש בקליניקה, אם פנויים ואם בזוגיות מספרים על "מצב קבוע של חוסר שמחה שלא קשור לכלום..באסה כזאת... אפילו דכדוך קל". מכירים? 

31956689_10155666567151242_4305963305630

איך יוצאים מזה? ואל תנפנפו לי בחומרים ירוקים, שקופים, או שמגיעים במרשם...
.
פילוסוף שאני ממש מעריך "ויקטור פרנקל", כתב ספר שנקרא "האדם מחפש משמעות". 
.
לדעתי יש קשר עמוק בין "משמעות", לבין זה שהמון מרגישים חוסר אושר שנובע כנראה מחיפוש תמידי אחרי...משהו שימלא את החוסר ב...אושר.
.
האדם חייב איזו מטרה רוחנית. יעד. להרגיש בדרך לאנשהו...לא חשוב כל כך אפילו מה...
.
ההוכחה היא שאנחנו לא מרגישים את הדכאון הזה בזמן מלחמה על הפרנסה, או בזמן שאנחנו מרוכזים בלטפל בקרוב חולה או אם בדיוק התחלנו עבודה חדשה או יצאנו מדייט מוצלח...נכון?! אגב, זו הסיבה למה אנשים ש"עשו את זה" מתאבדים. 
הם מגלים שמה שהם רדפו אחריו כל הזמן (כסף) לא רק שלא פתר את הדכאון, אלא חידד את זה שהם רדפו אחרי חזיון שוא.
.
מי שהיה לו פעם תוכן רוחני (ימימה, דתל"שים, קבלה) והוציא או הפסיק אותו...חייב למלא את עצמו במשהו אחר. החור הזה מכאיב ופועם. ועוד ילדים זה לא התשובה...
.
רוב האנשים, בלי תוכן רוחני לא יהיו מאושרים ותמיד יחפשו את האושר במקום הלא נכון. וגם יאשימו את הגורמים הלא נכונים. זה "כי אני לא בזוגיות" או "התחתנתי עם הלא נכון" או "אין לי כסף" או "החיים קשים" או "בגלגול הזה כנראה נדפקתי" או "אני חד הורית" או "אני שמן מדי" וכו וכו....
.
אז מה עושים? תמיד התשובה פשוטה (לפחות בתיאוריה...) ומעשית מאד - 
ממלאים את הזמן בתוכן רוחני. ולא תאמינו כמה קצת(!) צריך כדי להרגיש אושר. לדעתי שעתיים בשבוע מספיקות. ולא מגזימים! זה תבלין לאוכל, לא האוכל עצמו...
.
הנה כמה רעיונות, אתם מוזמנים לתרום עוד רעיונות בתגובות - 
- הולכים ביום שלישי בשמונה בערב לשמוע את הרב יובל אשרוב מדבר על החיים בנווה צדק. זה לא הטפה. מצחיק ונוגע ומרתק. האיש גאון. יש גם דיסקים לאוטו. קנו את "קונפליקטים" ופתאום תשמחו שיש פקקים.
- נרשמים לקורסים בהומניקיישן.
- נכנסים לחנות ספרים ומחפשים ספר שמושך את העין והלב
- עושים עם חברה מנוי להצגות (הבימה, קאמרי, סינמטק) 
- נרשמים ל"אסכולות" מפגשי התרבות והדעת של האוניברסיטה הפתוחה בפריסה ארצית. מרתק
- מי שיש לו מספיק חברים ומכרים, מזמין מרצה הביתה פעמים בחודש. כל אחד מביא פשטידה ו-50 שקל למרצה (כמוני. ויש אלפי אחרים) ויש לכם מועדון תרבות בבית. 
- הולכים למועדון השירה בציבור הקרוב אליכם לפי הסגנון האהוב עליכם.
- נרשמים לקבוצת עניין בפייסבוק לפי התחביב שתמיד רציתם ולא עשיתם (טיולים, ציור וצילום, ליטוף איגואנות, מוזאיקה, קרמיקה, עיצוב בגדי ים ועוד). 
- לומדים לנגן על משהו (למרות שכולנו כבר מומחים בנגינת עצבים...)
- מתנדבים. אין עמותה שלא זקוקה ללב חם מחובר לידיים זריזות. מחלקות ילדים בבי"ח, חלוקת מזון, בני לוויה לקשישים, מקלטי בע"ח, גמ"חים, בתי אבות, ער"ן, בית דני, אימוץ חיילים בודדים וכו. 
- מפתחים משהו גופני. יוגה, ריקוד על עמוד, טירקס, חץ וקשת, סאפ, ריצות וכו.
- נרשמים ללימודי בישול גבוה
- נרשמים ללימודי ספרות ומתחילים לעצב שיער כתחביב.
ועוד ועוד...
.
אהבתם? תפיצו.
.
בכל מקרה, כולנו ראויים לאושר. וכולנו יודעים שאושר זה תדר. כמו מנגינה פנימית שלא קשורה לשום(!) דבר חיצוני. ושמי שלא יכול להיות מאושר עם עצמו...לא יהיה מאושר בשום מקום ועם אף אחד. 
כי שלמות היא תנאי לאושר. 
ושלמות מרגיש רק מי שמכיר ומטפל בחסרונותיו, כלומר שמתפתח וצועד קדימה, לא משנה במה. 
.
באים לשבת לדבר על זה? 054-8118400
.
נשיקות וקידה.

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page