top of page

"אישה"...ארבע אותיות ועולם ומלואו...קבלו מאמר מוקדש ל"נזר הבריאה", "החלק הרך של אלוהים", "השכינה", הקרייריסטית", "האמא", "הרעיה", "המאהבת", "האור של הבית"...ועוד המון כינויים מחמיאים...
לצערי הנשים לא תמיד מרגישות כמו שתיארתי אותן...וזה מפתיע כי בהשוואה לכלים המנטליים, הנפשיים והמוחיים שיש לנשים, הן רוב הזמן לא מספיק מאושרות.

כמעט אפשר להגיד שהן נמצאות ב"כלא" מודרני...ממש לא יאמן. 
מכאן אני קורא לכן לפעול לשחרור מוחלט. זה מה שאתן צריכות. שחרור מבוקר ובשליטה אבל שחרור. הרפייה. חופש. 
חופש לדעת.
חופש להיות. 
חופש לבחור. 
חופש להרגיש. 
חופש להיות מאושרות...

54434126_10156322845641242_1899955809329

ואתן רחוקות מהמקום שמגיע לכן. 
את זה גם אני וגם את יודעת....
איך? את מה לשחרר?

בגלל הבלבול שאני פוגש בין "גבריות" ו"נשיות" קבלו באהבה את 11 כללי הזהב לאישה הכלואה-המשוחררת המודרנית, מפי איש מקצוע שהוא גם גבר וגם פמיניסט מפרגן: 
.
1. הגיע הזמן להשתחרר ממה יגידו על סגנון הלבוש שלכן. ביטוי עצמי קודם לכל. אם את אוהבת - גם השאר יאהבו. ואם לא.. שיקפצו. זו את. זה רק בגד. את עושה אותו. לא ההיפך.
.
2. הגיע הזמן לצאת מה"סרטים" על מליונר נדיב שלא עובד, פנוי, חטוב בלי מאמץ, בשלן, רוחני, נאמן, יפיוף, חכם, חלק, גבוה, צעיר, מצטיין מיטה וחובב נקיון. 
חפשי מי הכי דומה לך בזמן הפנאי שלו, מנשק נפלא ומסוגל להצחיק אותך עד דמעות....אז זה "זה". 
.
3. הגיע הזמן להפסיק את התפיסה השגויה ש"כסף ואושר מחוברים". רוב הזמן הם הפכים. אנשי עסקים מצטיינים הם לרוב בניזוג די מחורבנים. 
כי אושר מביא כסף. והרבה. לא ההיפך. 
.
4. הגיע הזמן להשתחרר מהתפיסה שדווקא רזון(!) זה יפה. יש בך מלא חלקים מופלאים. תאהבי אותם את(..) ואנחנו ננמס...תבדקו ברשימת 10 הנשים הנחשקות בעולם שמתפרסמת כל שנה. אף אחת לא לובשת ג'ינס מ"פוקס קידז" + גוזיה. די. תהיו נשים. סטייל דה וינצ'י לא טוויגי. לאכול איתנו פלאפל עם טחינה ועמבה זה הכי סקסי בעולם...ויאמממי
.
5. הגיע הזמן להשתחרר מהשאלה מה יחשבו או יגידו עליכן אנשים שלא מכירים אתכן. "דפקו חשבון" רק למשפחה הקרובה וגם זה במידה סבירה. את המסע שלך רק את תביני. ואהבה עצמית היא הבסיס לאושר. לא הערכת זרים. 
.
6. תפסיקו להתבלבל בין לִירְצוֹת ללֶרָצוֹת. תעשו מה שבא לכן הכי טוב ושעושה לכן הכי אושר. אם זה מתנגש עם רצון של מישהו אחר...תבדקו למה זה מתנגש. לפעמים מתחבא פה אוצר של "הזדמנות לתיקון" עצמי....אם לא...שוב מנצלים אתכן בתירוץ זה או אחר...והמבין....נקסט!!
.
7. די להתפשר בזוגיות. נמאס לי לשמוע על זה ש"עודף בררנות זה חסרון". 
כמה אנשים את צריכה בסוף? אז זהו. 
שאחד בלבד...
ואת תמצאי אותו רק אם תעלי(!!!!!) את הרף...
.
8. מספיק להשוות אותכן לאחרות. בטח לא גופנית. את חייבת לשאוף ליותר וגם יכולה להיות פי כמה. בכל מישור. מצד שני התחרות היא רק מול עצמך(!) ומה הפוטנציאל שלך. "ההיא" מתמודדת עם תהום משלה. אל תאמיני לתמונות הקולולולו בקיר שלה...
.
9. די להחליף אסרטיביות (מבורכת ומגינה עליך מ"טעויות") באגרסיביות (גברית מידי ומיותרת). 
.
10. נא לזכור שאף אחד אין לו בעלות עליך. לא על נשמתך. גופך. רוחך. אמונתך או אושרך. 
רק את אחראית עליך. ועל האושר שלך. 
רק את. את לא מספיק מאושרת? לא סתם יש לך כוחות עצומים. תשתמשי בהם ותחוללי שינוי בחיים שלך. רק את. 
.
11. אל תנסי להיות מה שאת לא. את נפלאה כמו שאת...התחפשות למשהו שאחרים מצפים שתהיי, או משהו שלא מתאים לפנימיות שלך, גוזל אנרגיה עצומה ובסוף את חיה חיים מזויפים. 
שזה טפשי.
ולא מביא אושר בכלל. 
ומזמן לחיים שלך בניזוג לא-ברמה-שלך. 
במקום מאה אתרי היכרויות שטחיים, תבני קיר פייסבוק שתואם אותך ומייצג את האופי והתחביבים שלך, די לבשר החשוף (זה מושך רק נצלנים...) ותשתפי פוסטים מעצימים נשיות וזוגיות (כמו זה...-; )
.
"בטעות גם תצליחי" ופתאום תגלי שאת גם מליונרית וגם בזוגיות מאושרת. 
שזה מה שהילדים שלך והגבר שלך הכי צרכים. אמא מאושרת...אישה. נזר הבריאה. 
קידה ונשיקות.

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page