top of page

מיומנו של יועץ לאושר זוגי...והפעם, אני מגיש לכם באהבה מאמר / פוסט חשוב ממש, שצריך להדפיס למקרר ולתלות על לוח הלב...שתפו למען טובת הכלל...
"עצות לאמא ולאבא שלי", מאת ילד:
==========================


1. אל תפנקו אותי יותר מדי, כלומר אל תתנו לי את כל מה שאני מבקש. אני חייב גבולות. זה עוזר לי להגדיר את עצמי (איפה אני נגמר ואתם מתחילים). 


2. הרבה פעמים, אני יודע שבכלל לא הייתי צריך לבקש משהו... אני רק בוחן את התגובה שלהם... 


3. אל תניחו לי לפתח הרגלים רעים, אני סומך עליכם שתגלו אותם בזמן ותעזרו לי לעקור אותם. 

50324535_10156224294011242_1435442967279

4. אל תגרמו לי להרגיש יותר קטן ממה שאני באמת. זה גורם לי לנסות להתנהג כמו "גדול" ולעשות שטויות. 


5. אל תעירו לי בנוכחות אנשים זרים, אם אתם לא מוכרחים. יהיה לי הרבה יותר קל לקחת זאת לתשומת ליבי אם תדברו עמי בשקט ובפרטיות. 


6. אל תגרמו לי לחשוב שכל טעות שלי היא חטא נוראי וכל "פטל על הרצפה" זה אסון אקולוגי, זה שוחק את ההערכה שלי לכושר השיפוט שלכם ומפריע לי לפתח כושר שיפוט מאוזן משלי. 


7. אל תנסו להגן עלי מפני כל(!) תוצאות מעשי. לפעמים עלי ללמוד זאת בדרך הקשה. 


8. אל תיעלבו יותר מדי כשאני אומר "אני שונא אתכם". לפעמים זה לא שאני שונא אתכם באמת, אלא רק את הכוח שאתם מפעילים כלפי. 


9. אל תתייחסו יותר מידי לכאבים או התחלואים הקטנים שלי (בטן, ראש, שיער). לפעמים הם רק עוזרים לי לקבל את תשומת הלב או החיבוק שאני זקוק להם. 


10. אל תנדנדו (אלא בגן שעשועים) ואל תחפרו (רק בים). אם תעשו זאת, אאלץ להתגונן על ידי כך שאעמיד פני חרש או לא דובר עברית. 


11. אל תשכחו שלפעמים קשה לי להסביר את עצמי כפי שהייתי רוצה, זו הסיבה שלא תמיד אני מסביר בבהירות מה רצוני. 


12. אל תנסו להפטר ממני כשאני שואל שאלות. אם אתם עושים זאת תגלו שבסופו של דבר אפסיק לשאול ואחפש תשובות במקומות אחרים, לא תמיד מתאימים. 


13. אל תהיו בלתי עקביים. תבחרו בכל שנה, מה הכי חשוב לי בכל שלב של התפתחותי ותעמדו על זה. רק על זה. חוסר עקביות מבלבלת אותי וגורמת לי לאבד את אמוני בכם. 


14. אנא תרחיקו אותי מתוכניות אלימות מלאות בקרבות ושאגות, גם אם הם מצויירים ונראים תמימים. זה מעורר בי פחדים. ואל תגידו לי שהפחדים שלי מטופשים. לי, הם אמיתיים נורא, והרבה יותר יעזור לי אם תנסו להבין אותי ותתנו לי כלים להתמודד אתם. 


15. אל תנסו לעולם להעמיד פנים שאתם מושלמים ואינכם טועים אף פעם. מפני שאחר כך צפוי לי הלם נורא כאשר אגלה שזה לא נכון. 


16. לעולם אל תתנהגו כאילו להתנצל בפני, זה למטה מכבודכם. התנצלות כנה גורמת לי להרגיש חמימות 
עצומה כלפיכם. האמת, זה גם עוזר לי ללמוד להתנצל על המעשים שלי


17. תמיד תתנו לי דוגמא אישית של ההתנהגויות שאתם מצפים ממני. זה החינוך הכי טוב בשבילי. 


18. יש לי אוייב נוראי בבית, הוא ממש קרוב אליכם, אתם משקיעים בו המון כסף ותשומת לב והרבה פעמים הוא מנצח אותי במלחמה על תשומת ליבכם. רק שאותו אתם זורקים כל שנה ואני פה לתמיד. ואין לו שום רגש אליכם. אז תניחו אותו לפעמים ותתנו לי הרגשה שאני הרבה יותר חשוב גם כשהוא מצלצל או משמיע בלופ...


19. אל תשכחו שכדי לשמח אותי אני לא צריך הרבה. כמעט כלום. בעיקר דברים כמו התגוששויות שטיח, טיול בטבע, קליעת גרביים לסל כביסה, קשקוש על מקומות שאסור וכאלה...כלומר, אני מנסה להגיד לכם שאתם מבלים שעות בעבודה כדי להשיג עוד כסף גם ככה לא עוזר לי בכלום. יש לי יותר מדי צעצועי פלסטיק גם ככה. חיבוק זה בידיים ריקות. אז תבלו איתי יותר זמן איכות...זה חינם


20. בלא המון אהבה והבנה איני יכול לגדול, אבל את זה אינני צריך לומר לכם...לא מזמן הייתם בדיוק כמוני...נכון?! אהה...שכחתי - אנא שמרו על עצמכם בריאים ושלמים ככל האפשר.. אני זקוק לכם. 

שלכם, הילד שלכם...ובסוד אני אגלה לכם - גם זה שנמצא בתוככם...

נשיקה+חיבוק = נשיבוק

 — ‏עם ‏‏טריקסי הכלבה של ילדותי‏ ו‏אבא של אסף יערי‏‏.‏

ייעוץ זוגי, אהב נכזבת, משבר זוגי
bottom of page